Bodrum Fiber İnternet

10 ay önce,


Bodrum Fiber İnternet

Online Oyunlarda Ping'e Elveda De!!

Bodrum'da fiber hızında alt yapısız internet hizmeti sağlıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için en önemli husustur. Bizi farklı yapan husus biz heryerdeyiz. smiley Güçlü verici ve alıcılarımız sayesinde çok uzak, alt yapı sorunu olan yerlerde dahi internet hizmeti sunuyoruz. Peki nedir bu fiber internet? Bu kadar farklı olan şey nedir? Hemen size kısaca bahsedeyim.

Fiber İnternet Nedir?
Fiber optik kablolar aracılığıyla verileri tamamen veya kısmen aktaran bir İnternet bağlantısıdır. “Fiber” ifadesi daha büyük koruyucu kablonun içindeki ince cam teller anlamına gelir. “Optik” aktarılan veri türünü ifade eder, ışık sinyalleri anlamına gelir. Fiber optik internet genişbantın geleceğidir. Bugün mevcut olan en yüksek hızlara ulaşmak için fiber optik teknolojisini kullanılır.

Fiber Optik Kablo Nedir?
Fiber optik kablo, içinde cam olan ve içinden geçen ışığa kolay bir şekilde yön veren kablolara verilen isimdir. Bu kablolar elektrik sinyallerinin aksine ışık sinyallerini kullanarak veri gönderirler.

Fiber İnternetin Avantajları Nelerdir?

Fiber internetin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

1) Daha Hızlı: Fiber internet, diğer internet bağlantı türlerine göre çok daha hızlıdır.

2) Güvenli ve Kesintisiz: Fiber internet fiber kablo altyapısı nedeniyle diğer internet bağlantı türlerine göre daha güvenli ve kesintisizdir.

3) Telefon Hattına İhtiyaç Duymaz: Fiber internet sahibi olmak için telefon hattına ihtiyaç duyulmaz. Sabit telefon hattı olmadan da fiber internet hizmeti alınabilir.

4) Çevreye Duyarlı: Fiber optik kabloları, ısınıp soğutma sistemlerine ihtiyaç duyan bakır kablolara göre daha çok çevreye duyarlıdır.

5) Geleceğin Teknolojisi: Günümüz teknolojisinde ve yeni dijital dünya düzeninde bakır ya da daha farklı bir kablo sistemi yerine ışığın kablolardan geçiş şekliyle ilgilenilmektedir. Fiber internet kullanımı avantajları nedeniyle ülkemizde ve dünyada her geçen gün hızla artmaktadır. Bu artışın devam etmesi ve fiberin çok daha fazla alanda kullanılması beklenmektedir.

Kısacası internetsiz kalma! Airnet ile Fiber Hızında Kablosuz İnternet keyfini doya doya yaşa.

 


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap