Adsl İnternet Nedir?

9 ay önce,


Adsl İnternet Nedir?

ADSL’in açılımı ingilizce (Asymmetric Digital Subscriber Line) kelimelerinin kısaltmasıdır. Türkçe Asimetrik Sayısal Abone Hattı anlamına gelir. DSL olarakta adlandırılmaktadır. Günümüzde fiber ve metro ile birlikte internet bağlantısı için en çok kullanılan bağlantı tekniğidir. ADSL internet bağlantısı, standart bakır telefon kabloları vasıtasıyla sağlanır. Bir dağıtıcı, tek bir telefon bağlantısı ile hem ADSL hattına hem de gelen çağrılara izin verebilir.

Her yerde altyapısının olması fiber ve hiper internete göre ucuz olması nedeniyle en çok kullanılan internet sistemidir. ADSL teknolojisinin Maximum Download (İndirme) hızı 25 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 3.5 Mbit/s dir. Ancak bu hızları alabilmek için ADSL2+M modeme ve telefon santraline yakın olmanız gerekir. Günümüzde servis sağlayıcılarının paketleri 16 Mbps paketleri vermektedir bunun sebebi Bakır teller vasıtasıyla veri gönderdiği için mesafe uzadıkça hızda yavaşlamalar oluyor. Eğer santralden çok çok uzaktaysanız ve 16 Mbps’lik bir paket kullanıyorsanız santrale yakın olmadığınız için hız kaybı oluşabilir.

Adsl İnternet Hızları:

  • ADSL : Maximum Download (İndirme) hızı 12 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 1.3 Mbit/s
  • ADSL2 : Maximum Download (İndirme) hızı 12 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 3.5 Mbit/s
  • ADSL2+ : Maximum Download (İndirme) hızı 24 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 1.0 Mbit/s
  • ADSL2+M : Maximum Download (İndirme) hızı 25 Mbit/s ve Upload (Yükleme) hızı 3.5 Mbit/s
' Bu hızlar ne böyle yıl olmuş 2021 !! ' dediğinizi duyar gibiyim. Evet haklısınız bu hızlar gerçekten düşük hızlar, artık bu hızlarda internet kullanmak zorunda değilsiniz. Artık Airnet var! Airnet yaşamın olduğu her yerde. Hemen şimdi sende ışık hızında internet sahibi olabilirsin.

 Aradığın uygun fiyat ve fiber hızında internet sahibi olmaksa paketlerimizi inceleyebilirsiniz.
Paketler için Tıkla!

Airnet Fiber Hızında Kablosuz İnternet


Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol!
Yorum Yap